sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Kolejna nagroda dla Lewandowskiego

Plebiscyt na piłkarza roku 2020 w Niemczech jak co roku zorganizowała redakcja magazynu „Kicker”. Tytuł otrzymał Robert Lewandowski, który spośród 525 oddanych przez dziennikarzy głosów otrzymał ich aż 276.

Lewandowski jest szóstym obcokrajowcem, któremu udało się zostać laureatem plebiscytu. W tym roku trzy pierwsze miejsca zajęli zawodnicy Bayernu Monachium. Drugie miejsce zajął Thomas Mueller, zaś Joshua Kimmich jako trzeci stanął na podium.

Ostatni sezon był dla Roberta Lewandowskiego niezwykle owocny. Razem ze swoją drużyną udało mu się wygrać Mistrzostwo Niemiec, zdobyć Puchar Niemiec i Puchar Ligi Mistrzów. Sam piłkarz otrzymał także tytuł króla strzelców. Miał również szansę zaistnieć w plebiscycie Złotej Piłki magazynu „France Football”. Ze względu na pandemię koronawirusa zrezygnowano jednak z przyznania tej nagrody. Lewandowski i jego fani są jednak pewni, że nagroda jak najbardziej mu się należała.

Warto zwrócić uwagę na to, że na Polaka zagłosowało aż 5 razy więcej osób niż na jego kolegę z drużyny, który otrzymał jedynie 54 głosy. Jest to niewątpliwie ogromny sukces dla Lewandowskiego, który kończy ten sezon z wieloma zasłużonymi wyróżnieniami.