sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Bolt z Koronawirusem

Najszybszy sprinter świata Usain Bolt potwierdził w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. To już kolejny przypadek sportowca dokonującego koronawirusowego coming-outu w ostatnich dniach.

Urodziny Usaina Bolta

Problem ze zdiagnozowaniem u zawodnika koronawirusa jest jednak o tyle poważny, że zaledwie kilka dni wcześniej lekkoatleta zorganizował wystawną imprezę urodzinową. Zaprosił na nią między innymi gwiazdę angielskiej piłki – Raheema Sterlinga. Teraz wszystkie osoby, które były gośćmi na imprezie u Bolta same muszą przebadać się na obecność koronawirusa – a istnieje przecież ryzyko, że już mogły zarazić swoich bliskich i innych ludzi, z którymi wchodził w kontakt.

Czy Usain Bolt zachował się prawidłowo?

Od chwili, kiedy sportowiec oświadczył, że nowy wirus zaatakował i jego, spotykają go bardzo mieszane komentarze w mediach społecznościowych. Część fanów uważa bowiem, że Bolt zachował się skrajnie lekkomyślnie organizując tak wystawne przyjęcie w aktualnych warunkach. Inni uważają z kolei, że skoro nie było podstaw, by podejrzewać u Jamajczyka zakażenie, a żaden z zaproszonych gości nie miał zdiagnozowanego koronawirusa, doszło po prostu do nieszczęśliwego incydentu. Twierdzą, że sportowiec niczym nie zawinił.

Dyskusja na ten temat zapewne będzie trwała jeszcze dość długo, jednak sam zawodnik wystosował apel do fanów. Podkreśla w nim, że pandemia koronawirusa jest jak najbardziej prawdziwa i apeluje do swoich kibiców, by w kontaktach z innymi osobami zachowywali jak największą ostrożność.

Usain Bolt przebywa obecnie na kwarantannie domowej, której poddać się będą musieli również wszyscy goście obecni na jego imprezie urodzinowej.