sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Co się dzieje z Fabianem Drzyzgą?

Fabian Drzyzga to zawodnik, o którym w ostatnim czasie mówiło się stosunkowo sporo i co najważniejsze, nie chodziło o nic dobrego. Krótko mówiąc, wielu kibiców uważa, że umiejętności Drzyzgi są zbyt słabe na grę w reprezentacji Polski.

Dziwna kontuzja

Niemniej nie na umiejętnościach będziemy się teraz koncentrować. Można usłyszeć o tym, że gracz Asseco Resovii Rzeszów ma pewien problem. Trudno też powiedzieć, co dokładnie mu dolega.

Zawodowe uprawianie sportu oznacza możliwe urazy – nie ma w tym nic zaskakującego. Musimy jednak pamiętać o tym, że czasem może dojść do czegoś, co trudno było przewidzieć. Tak też jest z Drzyzgą, który zmaga się z bolesnością w szyi. Bolesnością, która nie jest łatwa do zdiagnozowania. To nie wygląda na nic wielkiego, aczkolwiek wysiłek ma sprawiać narastanie problemu.

O prognozach dotyczących zdrowia trudno cokolwiek powiedzieć – to temat, z którym należy się kierować do medyków. Pamiętajmy też o tym, że czasami sytuacja może stać się naprawdę dynamiczna. Wystarczy przypomnieć sobie choćby Euro 2020 i rozmowy o tym, czy Arkadiusz Milik będzie mógł zagrać na mistrzostwach. Jak zapewne sporo osób wie, nie mógł zagrać, ale to nie jest w tym momencie najważniejsze – polski napastnik dopiero niedawno wrócił do gry. Nie ulega wątpliwości, że w tej sprawie może pojawić się wiele pytań. Zresztą sytuację tą można porównać do marcowej kontuzji Roberta Lewandowskiegonajpierw mowa o kilku dniach, a stanęło na kilku tygodniach.

Pozostaje mieć nadzieję, że Fabian Drzyzga szybko poradzi sobie ze swoim kłopotem.