sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Czy Iga Świątek wystąpi w finale turnieju WTA?

Jeśli polska tenisistka zakwalifikuje się do udziału w finale WTA, będzie to jej pierwszy tego typu występ w karierze sportowej. Polka czuje za sobą oddech jeszcze czterech innych zawodniczek, które mogą wpłynąć na wyniki klasyfikacji.

Tenisistka jest blisko występu w finałach WTA

Obecnie Iga Świątek zajmuje piąte miejsce w rankingu Race to the WTA Finals. O udział w mistrzostwach walkę stoczą jeszcze cztery inne tenisistki. Jak dotąd pewne miejsce w finale wywalczyły sobie Ashleigh Barty, Aryna Sabalenka oraz Karolina Pliskova oraz Barbora Krejcikova. Pozostały jeszcze cztery wolne miejsca do występu w meksykańskiej Guadalajerze. Iga Światek uzyskała 3226 punktów w rankingu, ale jej przewaga nie jest bardzo duża w porównaniu do konkurentek.

Polskiej tenisistce brakuje pewnych 20 punktów

Do zdobycia są jeszcze punkty na turniejach w Moskwie, Teneryfie, Courmayeur oraz w Kluż – Napoka. Już wiadomo, że polska tenisistka nie poleci do Moskwy. Co z pozostałymi turniejami 250? Raczej nie zanosi się na to żeby Iga Światek wzięła w nich udział. Ostateczna decyzja jeszcze jednak nie zapadła. Wiązałoby się to z kolejną długą podróżą do Europy, a później z powrotem do Ameryki Północnej. Polska tenisistka weźmie udział w finale WTA w najgorszym wypadku, jako zawodniczka rezerwowa.

Jedno jest pewne Iga Światek osiągnęła bardzo wiele biorąc udział w tegorocznych turniejach. Pokazała się, jako dojrzała, utalentowana zawodniczka i dzięki temu zdobyła silną i stabilną pozycję w świecie tenisa.