sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Lewandowski z niecodzienną nagrodą

Lewandowski ma obecnie nieco gorszy czas, ale mimo to Polak otrzymał kolejną nagrodę. Tym razem chodzi o Trofeum Mesa Redonda.

Trofeum Mesa Redonda

Być może wyróżnienie to nie znaczy wiele w świecie, ale dla Brazylijczyków jest bardzo ważne. Zresztą wystarczy powiedzieć, że możemy mówić o tamtejszych Oscarach. Oscary, które przyznawane są od 18 lat. Kategorie odnoszą się do różnych dyscyplin i jak się można domyślić, kapitan reprezentacji Polski został wybrany najlepszym piłkarzem. Warte podkreślenia jest również to, że najczęściej mamy do czynienia z nagrodami dla brazylijskich piłkarzy. Z jednej strony można mówić o niesprawiedliwym podejściu, a z drugiej widać, że gra Lewandowskiego wywarła ogromne wrażenie.

Ciekawe jest też to, że nagrodę Polakowi wręczył Paulo Sergio – nie jest to przypadkowa osoba. Dla niezorientowanych – Paulo Sergio to były brazylijski piłkarz, który podczas swojej kariery grał w Bayernie Monachium. Z klubem tym dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju i raz wygrał Ligę Mistrzów.

Jedno z wielu wyróżnień

Polak otrzymał w ostatnim czasie wiele nagród i oczywiście nie ma w tym nic zaskakującego – z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że na każdą z nich sobie zasłużył. Niemniej jednak nieustannie można też mówić o niedosycie – chodzi rzecz jasna o brak Złotej Piłki. Gdy w zeszłym roku wszystko się zgrało (indywidualne wyniki Lewandowskiego i osiągnięcia Bayernu), to postanowiono, że nagroda nie zostanie przyznana. Naturalnie pewna szansa jest w tym roku, ale zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Leo Messi. Do tego nie możemy zapomnieć o notowaniach Jorginho. Z piłkarzem Chelsea w ogóle wiąże się ciekawa historia – można przeczytać, że jego zdaniem nie zasługuje on na Złotą Piłkę.

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki odbędzie się 29 listopada w Paryżu.