sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Eliminacje do MŚ. Mecz Polski i Anglii pełen emocji!

Polska zremisowała w środowym spotkaniu do Mistrzostw Świata 2022 r. z Anglikami. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Na boisku było gorąco nie tylko za sprawą emocjonującej gry.

Anglicy zostali wygwizdani przez polskich kibiców

Po odegraniu hymnu Anglii, zawodnicy uklęknęli na murawie. Wyrazili w ten sposób swoją solidarność z ruchem Black Lives Matter, który prowadzi walkę z rasizmem. Niektórzy kibice zareagowali na gest Anglików totalnym brakiem zrozumienia. Z trybun rozległy się głośne gwizdy i buczenie. Polscy piłkarze zwróceni w stronę trybun pokazywali swoje naszywki na koszulkach ze słowami,, respect’’.

Nie tylko Anglicy solidarni z ruchem ,,Black Lives Matter’’

Solidarni z programem walki z rasizmem są także Belgowie i Szwajcarzy. Piłkarze tych drużyn również przed meczem wykonują charakterystyczny gest uklęknięcia przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Oczywiście nie w każdym kraju spotyka się on z akceptacją kibiców. Podobnych reakcji Anglicy doświadczyli w spotkaniach z Austrią i Rumunią.

Awantura Kamila Glika z Harrym Maguire

W ostatnich minutach spotkania doszło przed polem karnym do przepychanek pomiędzy zawodnikami przeciwnych drużyn. Kamil Glik podobno złapał za gardło Harry’ego Maguire’a. W rezultacie zawodników rozdzielali Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder i Tymoteusz Puchacz. Przepychający się ze sobą rywale zostali ukarani przez sędziego żółtym kartkami. Prawdopodobnie konflikt na boisku będzie miał swój dalszy ciąg gdyż Anglicy zapowiedzieli, że zbierają dowody w tej sprawie.