sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Czechy pokonały tegorocznych Mistrzów Olimpijskich!

Sensacja na Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn. Czechy w sposób spektakularny pokonały Francję. Wynik meczu 3:0 zapewnił im pewne miejsce w ćwierćfinale. Nikt się nie spodziewał, że tegoroczni Mistrzowie Olimpijscy odpadną w 1/8 finału turnieju.

Czechy pokonały Francję

Mecz skończył się zwycięstwem Czech, a Francuzi musieli obejść się smakiem złotego medalu. W pierwszym secie rywale pokonali Francję 25:22,  w drugim osiągnęli wynik 25:18. Z kolei trzeci set Francuzi przegrali 32:34. W rezultacie Czechy pokonały rywala 3:0.

Przede wszystkim Francja pokazała ogromne braki w zagrywce. Popełniła ich aż 14. Francuzi w tym roku po raz pierwszy w historii zdobyli tytuł mistrzów olimpijskich. Teraz odpadli chociaż wydawali się faworytami w walce o kolejne złoto. To było ogromne zaskoczenie także dla nich.

Czechy zagrają kolejny mecz ze Słowenią. Pokonała ona Chorwację 3:1. Mecz był bardzo dynamiczny. Czesi wygrali w pierwszym secie 25:20, w drugim 25:18. Trzeci set zakończył się wynikiem 19:25 dla Chorwacji a ostatni znowu wygrany z wynikiem 25:12.