sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Jakie buty do gry w tenisa?

Najważniejszym elementem stroju każdego tenisisty jest oczywiście rakieta, ale gdy ona zostanie już kupiona i będzie się z niej w pełni zadowolonym, śmiało można pomyśleć o dokupieniu do niej różnych innych elementów. Spore znaczenie i pewien wpływ na jakość gry mają bowiem chociażby takie tenisowe buty. Niektórzy (i to nawet zawodowcy) są tak bardzo przekonani o ich przydatności, iż potrafią wysunąć wniosek, że dobór butów powinien być stawiany na równi pod względem ważności co dobór rakiety.

Buty są równie ważne co rakietka

A coś w tym na pewno jest. Buty tenisowe są absolutnie super ważne, gdyż to one mają zapewniać sylwetce stabilność i pozwalać stopom na bezpieczne utrzymywanie całego ciężaru ciała. Ponadto wpływają na komfort odczuwany podczas gry. Jeżeli uciskają i ogólnie rzecz biorąc są niewygodne, sportowiec zaczyna nadmiernie koncentrować się właśnie na nich, zamiast skupiać się na samej grze. But ma chronić przed otarciami i kontuzjami. Jednak musimy pamiętać to co podkreślają eksperci z portalu https://www.twojebuty.pl/, mianowicie buty należy dostosować do typu nawierzchni, z jakiej najczęściej będzie się korzystać. W przypadku polskich kortów zwykle jest to klasyczna mączka, czyli stosunkowo miękka nawierzchnia nazywana potocznie cegłą.

Co jeszcze warto wiedzieć o butach do tenisa?

Buty do gry tenisa odbywającej się na tzw. „mączce” powinny mieć podeszwę w stylu clay, która będzie charakteryzować się specyficznym ułożeniem bieżnika. Warto także sprawdzić różne zastosowane w nich funkcjonalności. Szczególnie cenny okaże się system amortyzacji, którego głównym celem jest właśnie zapobieganie kontuzjom, przytrafiającym się bardzo często podczas wyskoków, kiedy to ciało z mocnym impetem opada na podłoże i musi zostać utrzymane na stopie. Zalecane podeszwy to te sprężyste i piankowe. Coraz częściej uzupełnia się je dodatkowymi żelowymi poduszkami, które są umieszczane w najbardziej newralgicznych punktach stopy.

Oczywiście buty tenisowe można zamówić przez Internet, ale najlepiej jednak poszukać ich w sklepach stacjonarnych. Obuwie trzeba po prostu przymierzyć. Pewnych rzeczy nie da się sprawdzić „na oko”, wyłącznie na podstawie opisów i zdjęć umieszczanych na stronach sklepów internetowych.