sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Jerzy Brzęczek poprowadzi reprezentację Kosowa?

W ostatnim czasie dużo mówi się o reprezentacji Polski i potencjalnym powrocie Adama Nawałki. Tymczasem można usłyszeć o tym, że na ławkę trenerską może wrócić Jerzy Brzęczek.

Chęć powrotu

Pod koniec ubiegłego roku Jerzy Brzęczek był bliski objęcia posady trenera Jagiellonii Białystok. Ostatecznie obie strony nie doszły jednak do porozumienia i do Białegostoku trafił Piotr Nowak.

Zobacz również: szkolenia dla trenerów piłki nożnej

Można było odnieść wrażenie, że nieudane negocjacje z Jagiellonią dowodzą chęci powrotu na ławkę trenerską. Były selekcjoner reprezentacji Polski jest bez pracy od blisko roku – wydaje się, że można mówić o dobrym momencie na powrót i udowodnienie swojej wartości. Bardzo ważne jest też to, że praca w Jagiellonii to nie wszystko, o czym należy wiedzieć – Jerzy Brzęczek jest jednym z kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Kosowa. Warto też podkreślić, że w ostatnim czasie można było usłyszeć, iż tą posadą zainteresowany jest Adam Nawałka. Niemniej jednak musimy wiedzieć, że nie oznacza to tego, iż byli selekcjonerzy polskiej reprezentacji walczą o to samo stanowisko. Mówienie o Nawałce to nic innego jak pomyłka kosowskich mediów. Nawiasem mówiąc, ewentualny wybór Brzęczka można by określić nowością w polskim środowisku (polscy trenerzy raczej pracują w kraju).

Jeżeli Brzęczek nie otrzyma szansy, raczej należy spodziewać się powrotu do rodzimych rozgrywek. Z Jagiellonią się nie udało, ale można przypuszczać, że w bliższej lub nieco dalszej perspektywie pojawi się jakiś wakat. Zresztą od dawna mówi się o tym, że w Polsce brakuje cierpliwości do trenerów.