sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Kim jest nowy zawodnik AC Milan?

W ostatnim czasie między włoskimi drużynami AC Milan i Inter Mediolan panowała zacięta walka o niezwykle utalentowanego zawodnika. Sandro Tonali, który miał zostać piłkarzem Interu, zmieni jednak barwy na czarno-czerwone. Jak wyglądały szczegóły transakcji?

20-letni Sandro Tonali to jeden z najlepszych pomocników wśród młodych piłkarzy. Jego talent został doceniony przez Inter Mediolan. Jak się jednak okazało, czarno- niebiescy nie byli aż tak zdecydowani, jak mogłoby się wydawać. Kiedy transakcja miała już dobiegać końca, zaczęli się oni zastanawiać nad innymi możliwościami, co okazało się złym posunięciem.

Bez wahania z okazji skorzystały władze AC Milan. Chcieli oni wypożyczyć piłkarza z opcją późniejszego wykupienia. Negocjację trwały, aby w końcu obie strony przystały na ustalone warunki. Milan udostępnił już szczegóły oferty, według której Tonali został wypożyczony na rok za 10 mln euro. Po upływie tego czasu możliwe jest jego wykupienie za 20 mln euro, a ponadto Brescia Calcio otrzyma 10% zysku z następnego transferu. Znane są także szczegóły indywidualnego kontraktu pomocnika. Będzie on otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 2 mln euro.