sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Messi i jego plany odejścia z FC Barcelony

Hiszpańscy dziennikarze poinformowali, że Lionel Messi planuje odejść z klubu, z którym związany jest praktycznie od dziecka, mowa tu oczywiście o FC Barcelonie. Światowej sławy piłkarz jest zawodnikiem FC Barcelony od 12 roku życia i właśnie z tym klubem wiąże się wiele jego sukcesów w tym 10-krotne zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, 6 pucharów, 6 superpucharów i 4-krotny triumf w Lidze Mistrzów. Piłkarz został uhonorowany także Złotą Piłką aż 6 razy.

Do władz klubu wystosował oświadczenie, w którym wyraża chęć wypowiedzenia kontraktu z FC Barceloną. Argentyńczyk chcesz skorzystać z zapisu w kontrakcie, który mówi o tym, że może on rozwiązać umowę z klubem jednostronnie po zakończeniu każdego sezonu. Nie są to dobre wieści dla FC Barcelony, ponieważ jeśli piłkarz skorzysta z tego prawa, to klub nie zarobi ani grosza na jego odejściu.

Zarząd klubu zebrał się, aby przedyskutować wszystkie możliwe rozwiązania, a jego członkowie stwierdzili, że termin na użycie klauzuli, z której chciał skorzystać piłkarz, upłynął w czerwcu. Ze względu na panującą pandemię sezon automatycznie przedłużył się do sierpnia. Władze FC Barcelony apelują do piłkarza, aby pozostał w klubie do końca swojej kariery i przypominają mu, iż klauzula odstępnego jest równa kwocie 700 milionów euro.

FC Barcelona trenuje pod okiem nowego szkoleniowca, jednak Messi nie będzie już uczestniczył treningach pod jego patronatem. Mogłoby się wydawać, że odejście Messiego nie jest na rękę nikomu i zwróci przeciwko niemu wszystkich członków klubu, jednak wieloletni zawodnik i kapitan FC Barcelony Carles Puyol udzielił piłkarzowi wparcia na swoim Twitterze.

Jakie są przyczyny chęci odejścia piłkarza z klubu, w którym zrobił tak wielką karierę? Zespół ma coraz gorsze wyniki, a jego zarząd przez wielu uważany jest za nieudolny. Od kilku lat FC Barcelona nie miała żadnych większych sukcesów, A Messi otwarcie krytykował politykę zarządu i sprzeciwiał się trenerowi klubu.

W FC Barcelonie aktualnie panuje duży bałagan w związku z największą w historii klubu porażce w Lidze Mistrzów, w której klub przegrał 2-8 z Bayernem Monachium w ćwierćfinale. Drużyna zakończyła sezon bez zdobycia ani jednego trofeum, co zdarzyło się im po raz pierwszy od rozgrywek w 2007 roku. Odejście Messiego z pewnością nie pomoże sytuacji klubu. Kontakt piłkarza skończy się w 2021 roku.