sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Przyrządy, które powinieneś mieć w swojej domowej siłowni

Domowa siłownia może być świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia. Możesz ćwiczyć, kiedy tylko chcesz, bez konieczności martwienia się o znalezienie sprzętu lub czekania w kolejce na siłowni.

Ale jeśli jesteś nowy w domowych siłowniach i szukasz jakiegoś podstawowego sprzętu, który pomoże ci zacząć, ta lista jest dla ciebie!

Rower stacjonarny

Rower stacjonarny to najlepszy wybór dla osób cierpiących na bóle pleców. Rower stacjonarny jest również lepszy dla osób z nadwagą, problemami z równowagą lub po prostu nie są gotowe na bieżnię. Rower stacjonarny umożliwia siedzenie podczas jazdy i oglądanie telewizji w tym czasie. Jest też stosunkowo tani w stosunku, na przykład do bieżni.

Przeczytaj więcej o tym dlaczego powinieneś mieć rowerek stacjonarny w swoim domu.

Mata do ćwiczeń

Mata do jogi to niezbędnik w każdej domowej siłowni. Są przydatne do rozciągania, ćwiczeń na podłodze, a nawet jogi. Stanowią również wygodną powierzchnię do medytacji lub uprawiania tai chi.

Każdy zna wartość rozciągania przed i po treningu, ale rozciąganie jest ważne także podczas całego treningu! Utrzymuje Cię w dobrej formie i pomaga zapobiegać kontuzjom. Mata do jogi może być używana na wszystkich poziomach elastyczności — od początkujących do zaawansowanych sportowców – ponieważ zapewnia miękkie podłoże, które ułatwia prawidłowe wykonywanie póz i zapewnia komfort pod ciężarem ciała podczas wykonywania ćwiczeń na podłodze, takich jak pompki czy przysiady.

Hantle

Hantle to świetny dodatek do domowej siłowni. Są łatwe do przechowywania, uniwersalne i mogą być używane do różnych ćwiczeń. Są też stosunkowo niedrogie.

Hantle są używane w wielu różnych typach treningów siłowych, więc mogą pomóc Ci uzyskać pożądane rezultaty, niezależnie od tego, czy chcesz zbudować mięśnie, czy zredukować tłuszcz. Hantle są również świetne do poprawy siły i elastyczności, jak również budowania masy mięśniowej.

Kettlebells

Kettlebells to świetny dodatek do Twojej domowej siłowni. Mogą być używane do treningu cardio i siłowego, a także poprawy równowagi i napięcia mięśniowego.

Jest to również bardzo wszechstronny sprzęt: możesz go używać do treningu siłowego, wytrzymałościowego, ćwiczeń z masą ciała  lub ćwiczeń sercowo-naczyniowych.