sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Reprezentacja Polski w siatkówce traci rywala tuż przed igrzyskami

Reprezentacja Tunezji poinformowała, że nie zagra w siatkarskim XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Drużyna przyznaje, że to była trudna decyzji, bo dodatkowe sparingi przed igrzyskami bardzo by się przydały. Niestety Tunezyjczycy zrezygnowali ze względu na wykrycie w zespole przypadków Covid-19.

Zachorowało trzech zawodników oraz członek sztabu szkoleniowego. Wszyscy przebywają na kwarantannie, a pozostali członkowie drużyny czekają na wyniki testów PCR, które umożliwią im powrót do treningów. Podczas igrzysk olimpijskich reprezentacja Tunezji zmierzy się z Brazylią, Francją, USA, Argentyną i Rosją. Dlatego możliwość gry przeciwko Polakom oraz dodatkowe sparingi korzystnie wpłynęłyby na formę zawodników.

Znaleziono zastępcę Tunezji, który zagra z Polską

Ze względu na wynikające z pandemii ograniczenia, znalezienie zastępstwa w tak krótkim czasie wydawało się niemożliwe, ale udało się! Zamiast Tunezyjczyków z Polakami zagrają przedstawiciele Azerbejdżanu. Memoriał Hubert Jerzego Wagnera odbędzie się już w terminie 9-11 lipca. Zagrają w nim cztery kraje – Polska, Azerbejdżan, Norwegia i Egipt. Drużyny będą grały na zasadzie każdy z każdym.