sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Włosi mistrzami EURO 2020. Szaleństwo do rana po wygranej

To koniec największego święta fanów piłki nożnej. Po długich zmaganiach piłkarskich bezsprzecznie po raz drugi w historii mistrzami Europy zostali Włosi. Dzięki temu zwycięstwu, na długo zapiszą się w pamięci. Mistrzowie hucznie świętowali swój triumf w strefach kibica do białego rana. 

Włosi po raz drugi w historii Euro sięgnęli po najwyższą nagrodę. Z wynikiem 3:2 zwyciężyli z Anglią w rzutach karnych. Ostatni raz swoje zwycięstwo świętowali na Mistrzostwach Europy w 1968 roku. Teraz mogą cieszyć się tytułem mistrza po raz drugi. Trójkolorowi zapiszą się także w historii za sprawą wygrania dwóch serii rzutów karnych na jednym spotkaniu.

Wynik 3:2 dla Włochów

Podopieczni Manciniego po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali na londyńskim stadionie Wembley Anglię 3:2 w rzutach karnych i sięgnęli po prestiżowe trofeum. Po meczu G. Donnarumma został wybrany najlepszym zawodnikiem. Bez wątpienia dla młodego zawodnika to ogromne wyróżnienie i debiutanckie zwycięstwo w karierze.

Włosi hucznie świętowali zwycięstwo

Po zakończeniu emocjonującego meczu włosi rozpoczęli świętowanie do białego rana. W poniedziałek zwycięska piłkarska reprezentacja przejechała otwartym autobusem ulicami Rzymu wśród wiwatujących tłumów. Razem z piłkarzami jechał tenisista Matteo Berrettini, który również świętował swój sukces. Chociaż ostatecznie przegrał z Serbem, to jako pierwszy Włoch w historii miał okazję w niedzielę zagrać w finale Wimbledonu. Piłkarze spotkali się z premierem, który wygłosił dla sportowców wzruszające przemówienie.