sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Sezon na rower

Piękna pogoda, słońce, urlop, czas na regenerację tak wielu z nas definiuje wakacje. A dla fanatyków sportów rowerowych to właśnie rower kojarzy się z rozpoczęciem sezonu letniego. Bo kiedy jak nie teraz? Skoro pora jest ku temu idealna.

Bezpieczeństwo gwarancją uśmiechu

Aby czerpać satysfakcję z tego co się robi należy w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo.  Warunki atmosferyczne często ulegają zmianie, dlatego też warto zaopatrzyć się w coś przeciwdeszczowego z kapturem. Droga nie zawsze będzie łatwa, więc ważna jest przy tym dobra kondycja i przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta, która wzmocni i zregeneruje odpowiednio nasz układ odpornościowy. Warto także ochronić swoją głowę i założyć kask. Mamy lato, ale niekiedy promienie słoneczne uniemożliwiają nam pole widzenia dlatego też koniecznie załóżmy okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z dobrym filtrem.

Przygotowanie kluczem do sukcesu

Zanim wybierzemy się na rower pamiętajmy o tym, aby nie tylko przygotować nasze ciało i umysł, ale przede wszystkim sprzęt, czyli rower. Przed zaplanowaniem trasy sprawdźmy koniecznie nasz układ napędowy, łańcuch i wszystkie kable. Dlaczego jest to tak istotne? Pozwoli nam to uniknąć nieprzewidzianych awarii na drodze. Po każdej przejażdżce, szczególnie takiej, gdzie pojawiły się opady atmosferyczne należy dokładnie wyczyścić nasz rower chociażby z błota i innych zanieczyszczeń. Wiadomo, że życie pisze różne scenariusze i pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale warto zaopatrzyć się w pompkę, lub podstawowe narzędzia. Rower w dużej mierze wiąże się z wysiłkiem, więc warto wziąć ze sobą wodę, która pozwoli nawodnić nasz organizm i kanapki, lub inne przekąski.