sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Usain Bolt ma koronawirusa

W poniedziałek specjalizujący się w biegach na 100 i 200 metrów sportowiec Usain Bolt poinformował w mediach społecznościowych, że przebywa w izolacji i czeka na wyniki testu na koronawirusa. Wynik testu okazał się pozytywny, o czym poinformował minister zdrowia Jamajki Christopher Tufton. Zdobywca 8 złotych medali olimpijskich przebywa teraz w izolacji.

Usain Bolt czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo, co może zawdzięczać swojemu sportowemu stylowi życia. W kraju, w którym mieszka sportowiec, czyli na Jamajce, w ostatnim czasie odnotowano ogromny przyrost zakażeń.

Miejscowy dziennik poinformował, że sportowiec wyprawił przyjęcie z okazji swoich 34 urodzin i zaprosił na nie wielu celebrytów, w tym znanych piłkarzy. Na przyjęciu goście nie zachowywali odpowiedniego dystansu społecznego, nie mieli też maseczek, a zdjęcia z tej imprezy pojawiły się we wszystkich lokalnych mediach. Istnieje więc ryzyko, że niebawem zakażonych osób będzie znacznie więcej.

Mimo faktu, iż Usain Bolt zakończył swoją karierę po Mistrzostwach Świata w Londynie w 2017 roku, nadal wpisuje się on w pamięć i historię sportu jako rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m.