sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

To już pewne – Emilia Ankiewicz ogłosiła koniec kariery

Lekkoatletka wydała oficjalne oświadczenie o zakończeniu swojej kariery sportowej. Emilia Ankiewicz wspominała, że w tym roku pewnie zdecyduje się na tak radykalny krok. Jednak świat sportu miał jeszcze nadzieję, że 30- latka zmieni zdanie. Tak się jednak nie stało.

Emilia Ankiewicz przyznała, że to była jedna z najtrudniejszych decyzji w jej życiu. Oczywiście niełatwo jest zrezygnować z 15-letniej kariery w sporcie. Tym bardziej, że lekkoatletka na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku doszła do półfinału i ustanowiła swój rekord życiowy.

Zakończenie kariery

Emilia Ankiewicz biegała na dystansie 400 m przez płotki. W tym roku niestety nie zasiliła składu lekkoatletycznego na Igrzyskach w Tokio. Między innymi to przyczyniło się do podjęcia ostatecznej decyzji o rezygnacji ze sportu.

Zawodniczka ustanowiła swój rekord życiowy na Igrzyskach w Rio, niestety nie udało jej się stanąć wtedy na podium. Sukcesy odnosiła głównie na arenie Polskiej. Była trzykrotną medalistką mistrzostw kraju. Łącznie zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal. Sukces odniosła także w 2015 roku zajmując drugie miejsce Uniwersjady.