sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Tokio 2020. Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek na podium w konkurencji rzutem młotem!

Wojciech Nowicki był niepokonany w zawodach rzutem młotem mężczyzn. Polakowi przy okazji udało się pobić własny poprzedni rekord. Nowickiemu podobnie jak Włodarczyk tegoroczna olimpiada w Tokio przyniosła szczęście i ogromny sukces. Polacy przodują na świecie w tej dyscyplinie sportu. 

Wojciech Nowicki od początku rywalizacji nie miał sobie równych

Lekkoatleta od początku przyćmił swoich rywali. W każdej próbie osiągał wyniki w rzucie młotem ponad 81 metrów. W rezultacie złoty medal przyniósł mu wynik 82,52 m. Nowickiemu udało się ustanowić nowy rekord, ponieważ tak daleko jeszcze nigdy nie rzucał. Lekkoatlecie do tej pory udało się wywalczyć brązowe medale na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, na mistrzostwach Europy w 2016 w Amsterdamie i 2015 w Pekinie. Nowicki jest także złotym medalistą mistrzostw polski seniorów z 2017 roku w Białymstoku.

Paweł Fajdek stanął na podiom i odebrał brązowy medal

Zdobywca brązowego medalu z każdym rzutem piął się coraz wyżej w klasyfikacji. Po pierwszej części zawodów Fajdek zajmował mocne piąte miejsce. W drugiej części rywalizacji chociaż lekkoatleta wskoczył na drugie miejsce ostatecznie został pokonany przez Norwega. Paweł Fajdek posłał młot na odległość 81,53 metra i wywalczył brązowy medal, a Eivind Henriksen srebro z wynikiem 81,58 m. Dla Pawła Fajdka uzyskane 3 miejsce i zdobycie brązowego medalu na Igrzyskach w Tokio, to bez wątpienia ogromny sportowy sukces. Do tej pory lekkoatleta na zawodach olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro odpadł w kwalifikacjach.