sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Brąż polskich juniorów na Mistrzostwach Europy

Polscy siatkarze po raz kolejny pokazali się z fantastycznej strony! Co prawda nie mowa tu o kadrze seniorów, która z powodu koronawirusa nie rozegrała w tym sezonie ani jednego oficjalnego meczu, ale o naszych juniorach do lat 18. Po thrillerze pokonali oni bowiem w stosunku 3:1 Bułgarię i zdobyli brązowy medal siatkarskich ME w swojej kategorii wiekowej!.

Droga po medal

Turniej od samego początku świetnie układał się naszej kadrze. Dość powiedzieć, że w fazie grupowej chłopcy stracili zaledwie jednego seta. Spotkania z Niemcami i Czechami reprezentacja Polski wygrywała w stosunku 3:0, zaś jedynego seta straciła w spotkaniu z Białorusią. Później nadszedł półfinał z gospodarzami – reprezentacją Włoch. Choć tutaj wygrać się nie udało, nasi zawodnicy i tak walczyli bardzo dzielnie do ostatniej piłki spotkania, przegrywając dopiero po tie-breaku.

Brąz w rękach Polaków

Choć zawodnicy z pewnością przed rozpoczęciem turnieju po cichu marzyli o medalu złotym, do meczu o trzecie miejsce przystąpili w pełni skoncentrowani. Bułgarzy nie zamierzali odpuszczać, jednak po zaciętej walce pierwszy set padł łupem reprezentacji Polski (25-21). W drugim rywale postawili jeszcze większy opór i ostatecznie biało-czerwonym udało się wygrać dopiero na przewagi (29-27). W trzecim secie nieznacznie lepsza okazała się ekipa Bułgarii, choć nasza drużyna przez większość czasu dotrzymywała jej kroku i o zwycięstwie zdecydowała tak naprawdę jedna akcja (23-25). Polacy nie pozwolili jednak, by porażka w poprzedniej partii podcięła im skrzydła. Pełni energii wyszli na boisko, by rozegrać czwarty – i jak się okazało ostatni – set. Bułgarzy do ostatniej chwili starali się doprowadzić do tie-breaka, lecz ostatecznie to nasza drużyna okazała się odrobinę lepsza (25-23) i zdobyła brązowy medal mistrzostw starego kontynentu.