sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Czeska legenda krytykuje Djokovicia

Martina Navralitova to bez wątpienia jedna z legend kobiecego tenisa. Ponad 160 zwycięstw w turniejach, w tym blisko 20 wielkich szlemów, tysiące wygranych gemów – te statystyki mówią same za siebie. Teraz czeska legenda ocenia postawę Novaka Djokovicia z kilku ostatnich dni. Ocenia, dodajmy, bardzo negatywnie.

Djokovic miał szansę i czas przeprosić

Przypominamy, że do dyskwalifikacji zawodnika doszło po 4 rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open. Gdy Djokovic w złości odbił za siebie piłkę do tenisa, ta odbiła się tak nieszczęśliwie, że uderzyła jedną z sędzi liniowych w krtań. Zgodnie z regulaminem turnieju, karą w takiej sytuacji jest dyskwalifikacja – i to właśnie spotkało Novaka Djokovicia. Decyzja ta od początku wzbudzała bardzo mieszane uczucia wśród fanów, a sam tenisista poniósł olbrzymi koszt swojego występku – i to nie tylko wizerunkowy. Jak do tej pory zostały bowiem nałożone na niego kary administracyjne o łącznej wysokości blisko 300 tysięcy dolarów. Teraz sprawę skomentowała dawna czeska gwiazda kobiecego tenisa.

Choć Novak Djoković w mediach społecznościowych zamieścił post z przeprosinami dla poszkodowanej sędzi, Martina Navralitova uważa, że to zarówno za mało, jak i za późno. Była gwiazda przeprosiny reprezentanta Serbii porównała do telefonicznego rozstania z dziewczyną. Wypomina zawodnikowi, że takie sprawy powinno się załatwiać twarzą w twarz i od razu po wypadku, nie wtedy, gdy całą sprawą i dotychczasową biernością sprawcy zajmują się już media. Forma, w jakiej Djokovic przeprosił może być bowiem uznana za wymuszoną.