sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Iga Świątek pnie się na szczyt kariery

Iga Świątek to odkrycie tego sezonu. Od kilku miesięcy dostarcza wrażeń wszystkim kibicującym jej Polakom. Nastolatka, od międzynarodowych mistrzostw Rolanda Garrosa we Francji, które odbyły się w październiku zeszłego roku cały czas pnie się w górę. Podczas turnieju w Adelajdzie osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej sportowej karierze. Awansowała o trzy miejsca w rankingu WTA, z 18. na 15. W sobotę tenisistka wygrała drugi turniej w swojej młodej karierze.  Po raz pierwszy na szczycie podium stanęła w zeszłym roku podczas turnieju French Open.

Iga Świątek awansowała w dwóch rankingach

Wygrana sprawiła, że Iga Świątek zdobyła 470 punktów do ogólnej puli w klasyfikacji. Co dało jej łącznie 3485 punktów i awans z 18. miejsca na 15. Jeśli tenisistka zdobędzie jeszcze 1000 punktów. Dołączy do czołowej dziesiątki. Oprócz tego Iga Świątek awansowała również w rankingu topowych tenisistek sezonu. Przesunęła się aż o 16 miejsc do przodu i znalazła się na 6. pozycji.