sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Jakie są najpopularniejsze sporty do obstawiania?

Coraz popularniejsze staje się obstawianie meczów oraz typowanie zakładów bukmacherskich. Mnóstwo osób żywo interesujących się sportem czuje chęć zawarcia takiego zakładu, jeśli dobrze czuje się w typowaniu wyników. Jednak nie dla wszystkich zakłady bukmacherskie są jasne. Warto zadać sobie pytanie, które sporty są najczęściej obstawiane i jak to się robi! Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak obstawiać mecze, jak obstawiać siatkówkę oraz które sporty są najchętniej obstawiane.

 1. Zakłady bukmacherskie — jaki sport warto obstawiać?
 2. Jak obstawiać mecze?
 3. Jak zacząć obstawianie meczów?
 4. Jak obstawiać siatkówkę?

Zakłady bukmacherskie — jaki sport warto obstawiać?

Na samym początku warto zaznaczyć, że zakłady bukmacherskie dedykowane są tylko i wyłącznie osobom pełnoletnim. Co więcej, zakładać warto się tylko u legalnych bukmacherów, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że wygrane pieniądze zostaną wypłacone. Do najpopularniejszych zakładów należą te, w których obstawia się zwycięzcę konkretnego spotkania. Obstawiać zakłady bukmacherskie można jednak w znacznie szerszy sposób, a to dzięki rozbudowanej ofercie. Można z niej wybrać wiele ciekawych zakładów. W przypadku piłki nożnej można typować nie tylko zwycięzcę, ale również ilość bramek, ilość kartek czy liczbę rzutów karnych.

Jak obstawiać mecze?

Legalne zakłady bukmacherskie są najbardziej popularne wśród kibiców piłki nożnej. Co ciekawe, stacjonarne punkty bukmacherskie najczęściej lokalizowane są właśnie przy stadionach. Zanim zaczniesz obstawiać mecze, warto poznać dostępnych na polskim rynku bukmacherów, a także dostępne warunki i ich możliwości. Do przejrzenia są liczne strony internetowe, a w najlepszym wypadku — aplikacje mobilne. Wielu bukmacherów przeniosła się w obecnych czasach do internetu, gdzie można dokładnie sprawdzić, jakie zakłady i na jakie mecze są dostępne.

Jak zacząć obstawianie meczów?

Jak rozpocząć obstawianie siatkówki i innych meczów? Jeśli chodzi o mecze siatkówki, obstawianie wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku piłki nożnej i innych sportów drużynowych. Zanim dojdzie do obstawiania siatkówki, każdy zainteresowany powinien wiedzieć, iż jest to sport, który zaliczamy do grona zdarzeń dwutorowych. Oznacza to, że każdy mecz ma swojego zwycięzcę. Nie ma tutaj remisów, a jest to oczywiście dobra informacja dla osób obstawiających.

Najpopularniejsze zakłady w przypadku rozgrywek siatkarskich to:

 • typ na zwycięzcę,
 • dokładny wynik,
 • czy będzie 4 i 5 set,
 • handicap punktowy,
 • szczegółowe zakłady na 1, 2 i 3 set,
 • typ na liczbę setów.

W meczach siatkówki ważna jest współpraca. Jeśli zaś chodzi o zakłady, warto znać różnice, by skutecznie obstawiać mecze siatkówki. Oto one:

 • zakłady na sety — jeden mecz to minimum 3, a maksimum 5 setów,
 • terminarz — są mecze ważne i mniej ważne, trenerzy często rotują składem, co ma wpływ na wynik meczu i jego przebieg,
 • punkty mają ogromne znaczenie,
 • przewagę mają najlepsze i najpopularniejsze ligi.

Jak obstawiać siatkówkę?

Jak obstawiać siatkówkę? Nie ma jednego złotego środka, który powie, jak skutecznie typować siatkówkę. Nie da się też przewidzieć, co wydarzy się na boisku. Jednak można zminimalizować ryzyko, obserwując trendy. Na pewno warto zapoznać się z ofertą bukmacherów — pierwsze kupony powinny być testami, czy dobrze typujesz. Warto też zbierać doświadczenie, by po czasie wyrobić sobie nawyki merytoryczne i analityczne. Nie ma co szaleć od początku, warto stawiać na rozsądek i ostrożną grę. Aby zostać doświadczonym graczem, warto poznać ligę, drużyny, siatkarzy!