sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Kolejna zmiana w PZPN. Odchodzi Stefan Majewski

Stefan Majewski odchodzi z Polskiego Związku Piłki Nożnej po 9 latach pracy. Funkcję dyrektora pełnił w klubie od grudnia 2012 roku. Jeszcze nie wiadomo, kto obejmie po nim funkcję.

Po 9 latach pracy w PZPN odchodzi Stefan Majewski

Władze PZNP i Stefan Majewski rozwiązali umowę za porozumieniem stron.

Prezes klubu podziękował Majewskiemu za udaną współpracę. Przede wszystkim dzięki jego pracy powołano w 2018 roku Szkołę Trenerów PZPN. Majewski przyczynił się także do wydania suplementów do Narodowego Modelu Gry, a także stworzył program Talent Pro.

Kariera sprzed PZPN

Majewski, jako piłkarz bardzo długo grał dla Bydgoskich klubów. Był przede wszystkim wieloletnim zawodnikiem Chemiku Bydgoszcz i Zawiszy Bydgoszcz. Pod koniec lat 70 przeszedł do Legii Warszawa. Dopiero pod koniec 1984 roku wyjechał do Niemiec. Został absolwentem Wyższej Szkoły Sportowej w Kolonii.

Od 1984 roku grał w zespole FC Kaiserslatern, następnie przeszedł do Freiburger FC gdzie grał już do końca swojej piłkarskiej kariery.

Majewskiemu bliższa okazała się kariera trenerska. Rozpoczął trenowanie juniorów S.C. Freiburg jeszcze, gdy sam grał w zespole. Pod koniec lat 90 wrócił na stałe do Polski i trenował zawodników kilku klubów: Amiki Wronki, Zagłębia Lublin, Widzew Łódź i Cracovię. W 2002 roku otrzymał pracę, jako asystent selekcjonera Zbigniewa Bońka. Później został także trenerem reprezentacji Polski zawodników do 23 roku życia. Następnie od 2009 roku objął funkcję tymczasowego selekcjonera kadry narodowej.

Nie tylko Majewski pożegnał się z pełnioną funkcją

W wyborach na prezesa PZPN stołek prezesa objął Kulesza, a Boniek zakończył tym samym swoją kadencję. Również dotychczasowy sekretarz generalny Maciej Sawicki został zastąpiony Łukaszem Wachowskim. Tomasz Mikulski z kolei zastąpił Zbigniewa Przesmyckiego na stanowisku przewodniczącego Kolegium Sędziów.