sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Łukasz Fabiański po raz ostatni zagra w sobotnim meczu z San Marino

Bramkarz o swoich planach informował już w sierpniu. W sobotę zagra po raz ostatni z kadrą narodową na PGE Narodowym z San Marino. Fabiański podczas 15 lat swojej reprezentacyjnej kariery brał udział w pięćdziesięciu sześciu meczach.

Rywalizował z Wojciechem Szczęsnym

Fabiański przez ostatnie lata rywalizował o miejsce głównego bramkarza z Szczęsnym. Dwóch świetnych piłkarzy w polskiej kadrze dawało nam często przewagę w meczach już na starcie. Niestety zazwyczaj Fabiański przegrywał w pierwszym wyborze selekcjonerów z kolegą z drużyny. Jednak zamiast skupiać się na żalu i frustracji Fabiański kład nacisk na ciężką pracę i samorozwój. Kiedy stawał na boisku dawał z siebie wszystko i bronił jak tylko najlepiej potrafił.

Zaliczył wiele udanych wystąpień z kadrą narodową

Łukasz Fabiański ma na swoim koncie wiele bardzo udanych meczy rozegranych podczas Mistrzostw Europy w 2008, 2016 oraz 2020 roku. Fabiański ronił bramki także w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Pokazał również szczyt swoich możliwości podczas spotkania ze Szwajcarią na Mistrzostwach Europy w 2016 roku.

Dzięki jego obecności w kadrze drużyna odczuwała duży spokój. W razie niedyspozycji Wojciecha Szczęsnego Fabiański zawsze wchodził na boisko pewny swoich umiejętności sprawdzał się świetnie w swojej roli.

Ostatni mecz Łukasz Fabiański rozegra z polską reprezentacją w sobotę z San Marino

9 października Fabiański po raz ostatni rozegra 57 mecz w gronie reprezentacji na PGE Narodowym. Niewątpliwie będzie to okazja do oficjalnego pożegnania się z kibicami.

Łukasza Fabiańskiego będziemy mogli nadal oglądać w barwach West Ham United.