sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Ousmane Dembélé prawdopodobnie przedłuży kontrakt w FC Barcelonie

Francuz prawdopodobnie pozostanie nadal w drużynie FC Barcelony i tym samym przedłuży swój kontrakt. Miniony sezon nie należał do najlepszych w historii skrzydłowego piłkarza. Dwudziestoczteroletni zawodnik  zmagał się z wieloma kontuzjami. Ousmane Dembélé jest piłkarzem hiszpańskiej drużyny od pięciu lat i do tej pory nie pokazał jeszcze w stu procentach swojego talentu.

Piłkarz wart 105 milionów euro

Skrzydłowy został wykupiony w 2017 roku za 105 milionów euro od Borussi Dortmund. FC Barcelona wiązała z Francuzem bardzo duże nadzieje. Niestety piłkarz nie pokazał w ciągu 4 lat w pełni swoich możliwości. Przez ostatni czas zmagał się z wieloma kontuzjami, które uniemożliwiały mu występy na boisku. Do tej pory piłkarz rozegrał zaledwie 118 spotkań. Ousmane Dembélé zaliczył 30 bramek oraz 21 asyst. Kontrakt skrzydłowego kończy się w czerwcu przyszłego roku.

FC Barcelona rozważała sprzedaż Francuza

FC Barcelona nie określiła wprost czy chce przedłużyć Francuzowi kontrakt na kolejny sezon. Piłkarzem zaczęły się interesować dwa kluby Nawcastle United oraz Liverpool. Wszystko wskazuje na to, że piłkarz nie zamierza przechodzić do innego klubu. FC Barcelona może, więc być spokojna o dalszą przyszłość zawodnika. Francuz chce w niedługim czasie negocjować warunki przedłużenia swojej umowy na kolejne lata w obecnym klubie.