sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Piotr Zieliński na dłużej w SSC Napoli

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 sporo mówiło się o zmianie klubu przez Piotra Zielińskiego. Polski zawodnik, który od kilku lat występuje we włoskim SSC Napoli, teraz miał kilka ofert z innych klubów. Bardzo poważnie polskim piłkarzem zainteresowany był klub z Anglii, a mianowicie West Ham United. Koniec końców Piotr Zieliński pozostał jednak w SSC Napoli.

Piotr Zieliński pozostał w obecnym klubie

Oferty od innych drużyn nie spowodowały, że Piotr Zieliński nie przepracował należycie okresu przygotowawczego. W swoim inauguracyjnym spotkaniu we włoskiej lidze Polak zaliczył bardzo dobry występ występując od pierwszej minuty i co więcej zdobył gola. Jego drużyna odniosła zwycięstwo a Zieliński został pozytywnie oceniony za swój występ. Można więc powiedzieć, że polski piłkarz w sezonie 2022/2023 powinien odegrać ważną rolę w zespole prowadzonym przez Luciano Spallettiego.

Oczywiście cała piłkarska Polska żyła tym tematem. Podobnie jak tematami transferów polskich klubów. Gorące okienko transferowe było nie tylko w klubach PKO BP Ekstraklasy, ale także w Fortuna 1. Lidze. Ciekawe transfery zrobiła m.in Wisła Kraków – sprawdź więcej na https://www.wislak.pl/.

West Ham United był poważnie zainteresowany Polakiem

Polski zawodnik przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 miał kilka poważny ofert z innych klubów. Najbliżej zakontraktowania Piotra Zielińskiego był angielski klub występujący na poziomie Premier League, a więc West Ham United. Koniec końców nie udało się jednak dopiąć szczegółów transferu pomiędzy klubem a samym piłkarzem, przez co Polak pozostał w SSC Napoli. Warto dodać, że w zespole West Ham United w sezonie 2022/2023 występować będzie uznany polski bramkarz Łukasz Fabiański, który w tym roku piłkarskim zaliczy już kolejny sezon występując dla angielskiego klubu.