sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Pudzian wygrał walkę w 72 sekundy

Podczas walki wieczoru gali KSW 59 Mariusz Pudzianowski pokonał rywala w zaledwie 72 sekundy. Zwyciężył z Nikolą Milanoviciem z Serbii, który zdecydował się na walkę z Polakiem w ostatniej chwili. Po tym jak okazało się, że Serigine Ousmane Dia pseudonim „Bombardier” nie pojawi się w klatce z powodu stanu zdrowia.

Widzowie od miesięcy czekali na niezwykłe widowisko wagi ciężkiej. Starcie Mariusza Pudziankowskiego z Sergine Ousmane Dia, nazywanym „Bombardierem”. Niestety rywal Polaka w dniu walki trafił do szpitala z ostrym atakiem wyrostka robaczkowego, a włodarze walki musieli szybko znaleźć zastępcę. W ostatnim momencie na walkę zdecydował się sambista i judoka Nikola Minanović. Serb choć utalentowany, jest dopiero debiutującym w MMA. Większość kibiców od samego początku wróżyła mu porażkę. Mimo tego udało mu się sprowadzić Polaka do parteru. Niestety przez ten ruch wylądował na deskach, a Pudzianowski wykorzystał ten moment do zadania ciosów. Walka trwała 72 sekundy.

Mariusz Pudzianowski z uznaniem mówił o decyzji Serba, ponieważ wcześniej walkę proponowano jeszcze innemu rywalowi, który po zapoznaniu się ze stylem walki Pudzianowskiego zrezygnował z propozycji.