sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Thomas Müller na dłużej w Bayernie!

W ostatnim okresie atmosfera wokół Bayernu Monachium nie jest najlepsza. Chodzi oczywiście o grę w Lidze Mistrzów i kontrakty doświadczonych piłkarzy. Tymczasem można powiedzieć, że jeden problem rozwiązano.

Müller na dłużej

Nie tak dawno Bayern zapewnił sobie dziesiąte mistrzostwo Niemiec z rzędu, co jest niewątpliwie wielkim osiągnięciem. Niemniej jednak musimy pamiętać o ambicjach, jakie ma klub. Mistrzostwo Niemiec jest ważne, ale można chyba mówić o swego rodzaju obowiązku.

Obowiązek został spełniony, ale zabrakło sukcesu w Lidze Mistrzów. Co więcej, mieliśmy do czynienia z wielką sensacją – Bayern odpadł kosztem Villarrealu. Ponadto wiele mówiło się o sprawach pozaboiskowych – szczególnie należy wziąć pod uwagę wspomniane kontrakty doświadczonych piłkarzy – chodzi rzecz jasna o sytuację Thomasa Müllera, Manuela Neuera i Roberta Lewandowskiego.

Być może wiele osób zarzucało władzom klubu opieszałość, ale prawda jest taka, że na ten moment nie stało się nic, co mogłoby wpłynąć na przyszłość klubu. Do tego sytuację Thomasa Müllera możemy uznać za wyjaśnioną – zawodnik przedłużył o rok kontrakt, który wygasał z końcem sezonu 2022/23. Müller to gracz, który dołączył do zespołu Bayernu w 2000 roku, kiedy był oczywiście dzieckiem. Wtedy rozpoczęła się przepiękna historia, która powinna potrwać jeszcze minimum dwa sezony.

Czy Manuel Neuer i Robert Lewandowski również zostaną w Monachium na dłużej? Można przypuszczać, że jest to pytanie, które zadaje sobie mnóstwo kibiców. Można też powiedzieć, że jest to pytanie, na które prawdopodobnie jeszcze długo nie poznamy odpowiedzi. Szczególnie gdy posłucha się doniesień w sprawie Polaka.