sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

W Ekstraklasie znamy niemal wszystkie ważne rozstrzygnięcia

Ostatnia kolejka Ekstraklasy mogła przynieść wielkie emocje, ale nie przyniesie. Sytuacja wygląda tak, że niemal wszystko, co istotne jest znane.

Lech mistrzem!

Na wstępie należy podkreślić, że mistrzem kraju został poznański Lech. Kiedy wiadomo było, że Legia nie będzie liczyć się w walce o tytuł, Lech stał się głównym faworytem. Z drugiej strony możemy mówić o pewnej niespodziance, bo na 3 kolejki przed końcem liderem był Raków uskrzydlony zwycięstwem w Pucharze Polski. Skoro już jesteśmy przy drużynie z Częstochowy, dwa remisy spowodowały, że nawet wicemistrzostwo kraju nie jest przesądzone. Choć trzeba też przyznać, że do powtórzenia osiągnięcia z zeszłego sezonu brakuje zaledwie punktu lub straty punktów przez Pogoń. Raków gra u siebie z Lechią, natomiast Pogoń będzie gościć u siebie zespół z Niecieczy. Zostając jeszcze przy górze tabeli, wiemy, że zespół z Gdańska znajdzie się tuż za podium i tym samym wystąpi w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

Na górze tabeli nie ma prawie żadnych tajemnic, z kolei na dole nie ma żadnych istotnych tajemnic. W sobotę z Ekstraklasą żegnać się będzie Górnik Łęczna, Termalica Nieciecza i Wisła Kraków. Spadek tej ostatniej drużyny można określić ogromnym szokiem. Lata walki o europejskie puchary minęły, ale zapewne wszyscy związani z tym klubem wierzyli, że te lata wrócą. Tymczasem konieczne jest wykonanie jeszcze jednego kroku w tytuł i co najważniejsze, jest to coś, co pod dużym znakiem zapytania stawia przyszłość klubu. Krótko mówiąc, historia pokazała, że szybki powrót do Ekstraklasy nie jest łatwym zadaniem. Do tego trzeba też pamiętać o tym, co się działo w klubie – w pewnym momencie potrzebna była poważna akcja ratunkowa. Naturalnie akcja ta się pojawiła, ale pojawiły się też błędy i konsekwencją tego wszystkiego jest obecny stan rzeczy.

Jak polskie kluby poradzą sobie podczas rywalizacji w Europie? Jaka przyszłość czeka Wisłę Kraków na zapleczu Ekstraklasy? Sezon jeszcze trwa, ale obecnie to chyba najważniejsze pytania.