sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Znamy powołania do kadry B szczypiornistów

Polski Związek Piłki Ręcznej ujawnił nazwiska zawodników powołanych na obóz szkoleniowy w Warszawie. Choć ma on mieć charakter jedynie szkoleniowy, każdy taki obóz jest niezwykle ważny w kontekście budowania struktur naszej przyszłej reprezentacji narodowej.

Kilka dosyć dobrze znanych nazwisk w kadrze B

Michał Potoczny jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym graczem, który otrzymał powołanie na obóz. Wielu kibiców zastanawiało się, jak rysuje się jego najbliższa przyszłość w kontekście reprezentacji narodowej. Teraz wiemy już, że póki co grać będzie na zapleczu kadry i weźmie udział w zaplanowanym na koniec września obozie.

Kolejnym dość znanym graczem, który otrzymał zaproszenie szkoleniowe jest Krzysztof Komarzewski z Orlen Wisły Płock. Oprócz niego w kadrze B, jeśli chodzi o dobrze znanych ligowych graczy, znalazł się również grający w Energii MKS Kalisz Piotr Krępa.

Oczywiście, w kadrze B nie mogło zabraknąć również wschodzących gwiazd polskiego szczypiorniaka. Trenerzy uznali, że na powołanie zasłużyli Damian Domagała oraz Wiktor Tomczak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach.

Również na ławce rezerwowych znalazło się kilka dobrze znanych nazwisk. Mowa tu o zawodnikach takich, jak Łukasz Gogola, Maciej Tokaj czy Mateusz Góralski. W rezerwowej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla Piotra Rybskiego oraz Marcina Gądka.

Skład kadry B reprezentacji Polski w piłce ręcznej na obóz szkoleniowe w Warszawie

Trener kadry B Michał Sikorski zdecydował się na powołanie 18 graczy. Są to:

Bramkarze: Kacper Ligarzewski (Piotrkowianin), Jakub Skrzyniarz (Górnik Zabrze)

Rozgrywający: Damian Domagała (SMS Kielce), Wiktor Tomczak (SMS Kielce), Paweł Dudkowski (Górnik Zabrze), Robert Kamyszek (Energa MKS Kalisz), Mikołaj Kupiec (Zagłębie Lubin), Przemysław Mrozowicz (Grupa Azoty Tarnów), Bartosz Nastaj, Arkadiusz Ossowski, Michał Potoczny (wszyscy MMTS Kwidzyn), Filip Surosz (Piotrkowianin)

Skrzydłowi: Dawid Fedeńczak (Pogoń Szczecin), Dawid Krysiak (Pogoń Szczecin), Krzysztof Komarzewski (Orlen Wisła Płock), Michał Milewski (Gwardia Opole)

Kołowi: Kelian Janikowski (Wybrzeże Gdańsk), Piotr Krępa (Energa MKS Kalisz)