sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Rzut młotem – złoto i brąz dla Polek w Tokio

Anita Włodarczyk zdobyła w swojej karierze kolejny złoty medal w rzucie młotem. W rezultacie jest pierwszą lekkoatletką, która trzy razy z rzędu stanęła na podium olimpijskim. Z kolei Malwina Kopron  wywalczyła brązowy medal.

Trzeci złoty medal w tej samej kategorii

Zwyciężczyni zagwarantowała sobie podium rzutem na odległość 78,48 m. Druga polka 26-letnia Malwina Kopron posłała młot na odległość 75,49 m, co zagwarantowało jej brązowy medal.

Wcześniejsze osiągnięcia Włodarczyk

Poprzednie złote medale Włodarczyk zdobywała na igrzyskach w Rio de Janeiro i Londynie. Udało jej się wygrać także złote medale mistrzostw Europy i świata . Lekkoatletka w 2016 roku ustanowiła rekord świata – 82,98. Przez wiele lat trenerem Włodarczyk był Krzysztof Kaliszewski. Wiosną ubiegłego roku lekkoatletka zakończyła z nim współpracę, a kilka miesięcy później jej nowym mentorem został Czech Ivica Jakelić.

Sukces 26 -latki

To pierwszy duży sukces w karierze Malwiny Kopron. Polka była bardzo blisko zajęcia drugiego miejsca. Na zawodach  uzyskała bardzo dobry wynik 75,49. Niestety na finiszu Qang zdeklasowała Malwinę Korpon i ta spadła na 3 miejsce.