sportonline.pl

sport w najlepszym wydaniu

Skitouring – dobra propozycja dla narciarzy

Początek sezonu narciarskiego zbliża się wielkimi krokami. Ośrodki narciarskie już są przygotowane na to, aby móc ugościć wszystkich turystów, którzy będą przyjeżdżać do nich z najróżniejszych zakątków. Może otwarcie sezonu to dobry moment na to, aby te osoby, które jeszcze nigdy nie miały nart na nogach, w końcu się do nich przekonały. Wszystko zależy od upodobań, ale może warto zdecydować się na szkolenie ze skitour.

Skitour w Białce Tatrzańskiej i nie tylko

Kiedyś mówiło się „jazda na nartach”. Dzisiaj wyróżnia się tyle form poruszania na nartach, że z góry trzeba określić, o co tak naprawdę chodzi. Jedna z propozycji to skitour. Przygotowując się do uprawiania tej odmiany, należy mieć przy sobie buty skitourowe, jak również skitourowe narty. Jeżeli chodzi o najmłodszych, to nie można zapomnieć również o tym, aby dać im rękawiczki narciarskie dziecięce. Zawsze na początku sezonu jest na takie artykuły duże zapotrzebowanie, więc należy się do tego odpowiednio przygotować. Nie brakuje ośrodków narciarskich, jak chociażby w Białce, gdzie skitouring jest bardzo popularny. Jak jednak się do tego przygotować, skoro tak naprawdę nie wiadomo, z czym ma się dokładnie do czynienia.

Narciarstwo na łonie natury

Jeżeli ktoś chciałby opisać skitouring, to musi wiedzieć, że nie ma tu specjalnych stoków, wyciągów. Są oczywiście trasy, ale nie można zapomnieć o tym, że potrzebny jest specjalny sprzęt. Potrzebne będą dopasowane narty – o których wspomniane było już wyżej. Tak naprawdę można powiedzieć, że skitouring łączy w sobie elementy turystyki, nart zjazdowych i biegowych. Nie brakuje narciarzy, którzy chętnie podchodzą do tego, aby wybierać się na mniej lub bardziej wymagające trasy, gdzie można mieć kontakt z naturą w czystej postaci.

Gdzie wybrać się na skitouring?

Nie brakuje takich miejsc w Polsce, gdzie można zapewnić sobie odpowiednie warunki do skitouringu. Wystarczy tylko poszukać takich miejsc w internecie, gdzie znaleźć można specjalne punkty do uprawiania tej formy narciarstwa. Zanim jednak ktokolwiek wyruszy na trasę, powinien mieć zapewnione odpowiednie zakwaterowanie. W zależności od tego, z którym punktem sezonu ma się do czynienia, zawsze coś się znajdzie. Cały czas wystawiane są ogłoszenia w różnych miejscach jak chociażby portale ogłoszeniowe. Dzięki temu otwarcie sezonu narciarskiego będzie można powitać w gronie innych osób, które nie boją się zimna i chętnie podchodzą do tego, aby wprowadzić nowe osoby do swojego świata. Warto więc przekonać się do tego, aby spróbować nowych wyzwań.